тел.:   (044) 226-20-43
факс: (044) 279-10-39

адреса: м. Київ, вул. Хрещатик 7\11

E-mail:   uks@coop.com.ua -, JavaScript

газета ВІСТІ

пропозиції для бізнесу


Профспілки

Новини Укркоопспілки

10.07.2017

Як пожвавити торговельну діяльність

Щоб поліпшити ефективність господарювання і ознайомити кооператорів із змінами та доповненнями до податкового законодавства, правління Житомирської Споживспілки провело семінар-нараду за участі голів правлінь і головних бухгалтерів райспоживспілок, райспоживтовариств та керівників і головних бухгалтерів підприємств облспоживспілки.

Вступним словом зібрання відкрив голова правління Споживспілки Степан Григор'єв.

− Ми зібралися сьогодні для того, щоб почути один одного, у разі потреби, допомогти, і до фінішу року традиційно дійти у трійці-четвірці лідируючих − сказав Степан Максимович.

На спільних завданнях торговельно-комерційних і економічних служб, щоб підвищити ефективність господарювання, зупинився у своєму виступі перший заступник голови правління Василь Баранівський. Він поділився своїми враженнями від нещодавнього семінару, проведеного Укркоопспілкою на базі об’єктів торгівлі Тернопільської Споживспілки.

− У нас є у кого вчитися, але водночас можемо ділитися і власним досвідом, − запевнив Василь Володимирович.

Заступник голови правління Споживспілки Петро Лотюк, аналізуючи результати фінансово-господарської діяльності за перший квартал, зазначив:

− У цілому по системі ми спрацювали прибутково, збільшивши цей показник більш як на третину, що дало нам можливість посісти друге місце серед спілок України. У цьому заслуги передусім Коростишівської, Новоград-Волинської, Овруцької, Олевської, Малинської райспоживспілок, підприємств облспоживспілки − «Коростенський…», «Бердичівський…» і «Малинський…» кооперативних ринків. На перший погляд це дає нам право впевнено себе почувати. А ось «другий погляд» вказує на зворотне, оскільки прибуток одержано не за рахунок основних галузей діяльності, а значить у нашій роботі допущені недоліки, мають місце не використані резерви та невирішені питання.

Саме на цих питаннях Петро Васильович і загострив увагу присутніх, глибоко аналізуючи господарсько-фінансову діяльність як системи в цілому, так і кожної структури зокрема.

Про нове у податковому законодавстві, а саме: про контрольовані операції, трансфертне ціноутворення, про новий порядок надання податкових консультацій з першого квітня 2017 року та вимоги щодо удосконалення бухгалтерського обліку і звітності розповіла заступник голови правління Споживспілки, начальник управління бухгалтерського обліку, звітності та корпоративних прав, головний бухгалтер Споживспілки Людмила Петрівна Пасколова.

Головний юрисконсульт Споживспілки Людмила Василівна Беседовська доповіла учасникам семінару-наради про стан дотримання у кооперативних організаціях і підприємствах Земельного кодексу України та шляхи врегулювання земельних відносин відповідно з новим Земельним кодексом України.

Про стан виконання рішень ревізійної комісії та правлінь Споживспілок щодо дотримання кооперативними організаціями і підприємствами фінансової дисципліни, збереження кооперативної власності й раціонального використання майна, переданого в оренду, − на цих питаннях акцентував увагу присутніх голова ревізійної комісії Споживспілки Руслан Семенович Баранюк.

У роботі наради-семінару взяла участь головний спеціаліст управління праці облдержадміністрації Ірина Анатоліївна Рябова. Висвітлення теми «Актуальні питання дотримання чинного законодавства про працю» вона провела у формі запитань і відповідей.

Жвавий інтерес, обговорення і підтримку викликала інформація про запровадження у кооперативних магазинах, у тому числі і у переданих в оренду, та на кооперативних ринках роздрібної торгівлі тільки брендових «СООР Україна» поліетиленових пакетів, рекламуючи тим самим систему споживчої кооперації України.