тел.:   (044) 278-73-23
факс: (044) 279-10-39

адреса: м. Київ, вул. Хрещатик 7\11

E-mail:   uks@coop.com.ua -, JavaScript

газета ВІСТІ

пропозиції для бізнесу


Профспілки

Новини Укркоопспілки

18.05.2013

Лідери кооперацій країн СНД проведуть саміт у Києві

20-24 травня в Україні пройде саміт «Ліги республіканських союзів кооперативних організацій споживчої кооперації країн СНД». До Києва та Полтави приїдуть лідери споживчих кооперацій 10 країн, які на теренах СНД представляють інтереси 21 мільйона осіб, задіяних на підприємствах та в організаціях споживчої кооперації.

Щорічний саміт кооперації СНД вперше проходитеме в Україні. Цього разу лідери кооперативного руху мають намір обговорити посилення взаємодії на наднаціональному рівні в межах СНД.

Також планується обговорити загальну ситуацію в кооперативному секторі східноєвропейського ринку, шляхи посилення конкурентоспроможності у галузі ритейлу та можливість створення міжнародного торговельно-закупівельного союзу між спілками країн-учасниць Ліги.

Згідно з офіційним порядком денним, лідери споживчої кооперації України, Росії, Білорусі, Азербайджану, Вірменії, Грузії, Казахстану, Киргизії, Молдови та Таджикистану обговорять також модернізацію кооперативної освіти в рамках реалізації програм Болонського процесу. У заході візьмуть участь представники науки, серед яких керівник Шикменського економічного коледжу Казспоживспілки Асилбек Башенов, проректор Джалал-Абадського університету (Киргизія) Абдилбаїт Мамасадиков, ректор Кооперативно-торговельного університету Молдови Лариса Шавга та директор Інституту економіки і торгівлі Таджицького державного університету комерції у місті Худжанді Іномджон Амінов.

“Ми раді приймати в Києві таких шановних гостей , - прокоментував підготовку до саміту голова правління Укоопспілки (COOP Україна) Владислав Гончаренко , - тим більш, що окрім змістовної частини заходу, яка обіцяє бути насиченою, сподіваємося вразити високих гостей, чесно кажучи, і величчю Києва, й урочистостями в Полтаві”.

Довідково: Асоціація «Ліга національних (республіканських) союзів кооперативних організацій споживчої кооперації країн Співдружності Незалежних Держав» була створена 2002 року для підвищення ефективності взаємодії та побудови нової системи відносин із кооперативними організаціями на пострадянському просторі. До Ліги входять 10 країн: Україна, Росія, Білорусь, Молдова, Азербайджан, Вірменія, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан. На теренах СНД вони представляють інтереси 21 мільйона осіб, задіяних на підприємствах та в організаціях споживчої кооперації. Предметом діяльності Ліги є пропаганда, збереження та втілення в життя кооперативних цінностей і принципів на пострадянському просторі, визначення економічної соціальної та науково-технічної політики розвитку кооперативних організацій країн СНД, створення сумісних підприємств, співпраця в підготовці і перепідготовці кадрів, використанні лікувально-оздоровчих установ, розвитку туризму тощо. Від 2010 року президентом Асоціації є голова Ради Центросоюзу Російської Федерації Євген Кузнєцов. Україна стала членом Асоціації “Ліга національних (республіканських) кооперативних організацій споживчої кооперації країн Співдружності Незалежних Держав” у червні 2011 року.